שלום בן אריה

בנייה הוראה ויישום תיאוריות ופרקטיקה של התמודדות עם מצבי חירום ביניהם:
  • מחקר שתוצאתו היא מודל להפחתת התמותה בהתרחש אירוע חירום לאומי כמו רעידת אדמה, צונאמי, ומלחמות בקרב האוכלוסייה. על המודל נכתבה תורה שלמה הכוללת חומר תורתי שאומץ על ידי רשויות החירום בישראל: פקע"ר, רח"ל, מ"י, מד"א, כב"ה. מדינות בעולם מגלות התעניינות במודל הזה.
  • מחקר על תובנות ולקחים מאירועי חירום בעולם, וכיצד נכון על פיהם להיערך טוב יותר להתמודדות עם מצבי חירום.
  • מחקר על השאלה מדוע בכל העולם עוברות יממה עד שתיים, שהן קריטיות להצלת החיים, עד ליצירת תמונת המצב, בשאלה מה קרה לאחר רעידת אדמה הרסנית. והאם ניתן לחזות מבעוד מועד מה יהיה הנזק הצפוי לבני אדם ומבנים כתוצאה מרעידת אדמה ובכך לזרז שליחת הסיוע לאזורים שנפגעו. בתוך זה תמצית המודל במאמר שפורסם במערכות.("ניהול אירוע המבוסס על הערכת נזקים מקדימה, מודל לקבלת החלטות מצילות חיים").
  • מחקר ובעקבותיו מודל שפותר את הבעיה שכ- 75% מהסיוע הבינלאומי, שמדינות וארגונים מושיטים למדינות לאחר התרחשות אסון, מפריעים להתאוששות ולא מסייעים. בעיקר כיצד ניתן להפוך את הסיוע לכזה שיהפוך להיות אפקטיבי בהיקף של כ- 75% בהשוואה למצב היום.
  • בניית תיקי יסוד, סילבוס של הרצאות, סימולציות ותכנים לחמישה קורסים להטמעת המודלים שנבנו. שניים מהם בבית ברל, שלושה נוספים שאחד מהם הועבר בלימודי תואר שני באוניברסיטת חיפה, ועוד שני קורסים שהועברו במשך 3 שנים במכללה לאיתנות של רשות החירום הלאומית.
  • הטמעת מודלים אלה להיערכות להתמודדות עם מצבי חירום בארגונים שונים כמו משרד החוץ, חברת החשמל, מפעלי ים המלח, רשות החירום הלאומית, רשויות מקומיות, בנק לאומי.
עוגיות

אתר זה משתמש בעוגיות כדי לשפר את הפונקציונליות של האתר, לספק לך חוויית גלישה טובה יותר ולאפשר לשותפים שלנו לפרסם לך.

מידע המפרט על השימוש בעוגיות באתר זה וכיצד ניתן לדחות אותם, ניתן לצפות במדיניות העוגיות שלנו.

על ידי שימוש באתר זה או לחיצה על "אני מסכים", אתה מסכים לשימוש בעוגיות.