המדרשה – פקולטה לאמנויות היא מוסד מוביל בארץ בהכשרת מורים ואמנים בתחום האמנות הפלסטית והקולנוע. ייחודה נובע מהישענות על מסורת רבת שנים ודורות של אמנים המלמדים בה, תוך הטמעה רצופה של תפיסות חדשות, מגמות ותמורות בשדה האמנות העכשווית בדגש על "רוח הזמן".

המדרשה מעניקה תואר אקדמי ראשון (B.Ed.FA) באמנות, תואר אקדמי ראשון (B.Ed.FA) בקולנוע, תואר אקדמי ראשון (B.Ed) בלימודים עיוניים במתכונת דו-חוגית, תואר שני (M.Ed) בחינוך לאמנות. בנוסף, מתקיימים בה לימודי המשך באמנות, לימודי הכשרה להוראת אמנות, לימודי תעודה באמנות, לימודי תעודה בקולנוע, לימודי הכשרת מדריכים לאמנות, מכינה ללימודי טיפול באמנות, ומכינה ללימודי אמנות למגזר הערבי.

במדרשה מלמדים אמנים, קולנוענים, אנשי תיאוריה, אנשי חינוך לאמנות ומטפלים באמנות, מן הטובים בארץ. אלו מרצים בעלי תפיסות שונות ולעתים אף סותרות, המייצגים בעשייה האמנותית שלהם ובפועלם כמורים את רוח המדרשה – פלורליזם המאכלס תפיסות עולם מגוונות, המתעמתות זו בזו ומייצרות שיח פורה וערני. גישה זו מאפשרת לסטודנט לפתח יכולת חשיבה וביקורת עצמית ולבסס את דרכו האמנותית הייחודית.

המדרשה שואפת להעניק לסטודנט אחיזה איתנה בגוף הידע הסובב את האמנות והקולנוע תוך ביסוס ושכלול אמצעי העשייה שלו; ללמוד את האמנות כשפה, כדרך חשיבה, תוך יצירה של תשתית מעשית-עיצובית העומדת בבסיסה. זאת לצד שילוב לימודי אמנות וקולנוע בלימודי חינוך לאמנות ולקולנוע, שיאפשר לסטודנטים להיות מעורבים בתרבות הן כאמנים יוצרים והן כמורים. המפגש בין עיסוק באמנות וחינוך לאמנות מחייב את הסטודנט להגדרת עמדה ולתפיסת עולם אישית ביחס לאמנות בפרט ולתרבות בכלל. תוך למידה של גישות ותפיסות שונות המתקיימות בשדה האמנות, מבסס הסטודנט "אני מאמין" שיוביל אותו בהמשך דרכו המקצועית והאישית.

עם השנים ביססה לה המדרשה מעמד של מרכז תרבותי. מורֶיה, שחלקם נמנים עם בוגריה, הם מהאמנים והקולנוענים הבולטים והמרכזיים בארץ, שהאחראים לעיצוב תמורות חשובות בשדה האמנות והתרבות, אם כאמנים, אם כאנשי תיאוריה, אם כמטפלים מהשורה הראשונה, ואם כמורים חדשנים ויצירתיים, המכשירים את הדורות הבאים של אנשי האמנות. מקומה המכונן והמרכזי של המדרשה בתרבות הישראלית נוכח הרבה מעבר לתחומי הכשרת האמנות, והוא בא לידי ביטוי משמעותי בשיח האמנות הרווח כאן כמו גם בפעילויות שונות. כך מפעילה המדרשה לאמנות שלוש גלריות שונות, מוציאה לאור כתב עת ייחודי, משמשת במה להרצאות אורח מגוונות, מקיימת ימי עיון שונים, יוזמת שיתופי פעולה עם מוסדות מקבילים, מארחת מרצים-אמנים מחו"ל ועוד.

גלריה לסטודנטים

​בגלריה מוצגות תערוכות של תלמידי שנה ג ו-ד, המלוות בניתוח משותף של מורי המדרשה והסטודנטים, מדי יום חמישי. התערוכות מאפשרות לכל סטודנט להציג גוף עבודות מסכם, להתמודד עם תהליכים של בניית תערוכה והצבתה, ולשמוע מגוון עמדות בדיון הנסוב סביב עבודותיו.

גלריית המדרשה - הירקון 19

​המרכז לאמנות, תרבות וחינוך של המדרשה בתל אביב
גלריית המדרשה – הירקון 19 בתל אביב, היא מרכז לאמנות, תרבות וחינוך ומהווה הרחבה לפעילות המדרשה ולמעורבותה בשדה האמנות והתרבות בישראל.
המרכז הוקם במטרה להוות במה ובית לפועלם של יוצרים, תיאורטיקנים ואנשי חינוך באמצעות אירועים פתוחים לקהל הרחב. כמו כן, מציע המקום את החלל ומתקניו לפיתוח יוזמות ייחודיות הזקוקות לבית, ומהווה חממה פעילה ליצירת תרבות.

עוגיות

אתר זה משתמש בעוגיות כדי לשפר את הפונקציונליות של האתר, לספק לך חוויית גלישה טובה יותר ולאפשר לשותפים שלנו לפרסם לך.

מידע המפרט על השימוש בעוגיות באתר זה וכיצד ניתן לדחות אותם, ניתן לצפות במדיניות העוגיות שלנו.

על ידי שימוש באתר זה או לחיצה על "אני מסכים", אתה מסכים לשימוש בעוגיות.