כניסה
פרטי התקשרות
כתובת
שעות קבלה
טלפון
דואר אלקטרוני

הכשרת אקדמאים להוראה בגיל הרך

תכנית זו מעניקה תעודת הוראה לגני הילדים ומאפשרת להשתלב במגוון רחב של מסגרות חינוך מגיל לידה ועד שש שנים. תכנית הלימודים מכוונת לרכישת ידע עיוני ומעשי, בהיבטים התפתחותיים ופדגוגיים, במקביל לפיתוח כישורי תקשורת מיטביים, גישה יזמית, הקשבה והתבוננות, מיומנויות תיווך, תיעוד והוראה תואמת התפתחות.

דגש מיוחד יושם על תפקידה החשוב של הגננת כמתווכת בעלת גישה יוזמת ואקטיבית הן בשדה החינוך והן במחקר האקדמי. בהלימה לכך מוענקים לסטודנטים היסודות הפדגוגיים והתיאורטיים הדרושים על מנת ליזום , לפתח ולהעריך דרכי הוראה, תוך שילוב מושכל של טכנולוגיה דיגיטלית כחלק מהחיים במאה ה-21.

למי מיועדת התכנית?

  • אקדמאים המעוניינים לקבל הכשרה להוראה בגיל הרך.
  • אקדמאים בעלי תעודת הוראה המעוניינים להרחיב את מסלול ההוראה. 

יתרונות התכנית

  • קישור משמעותי בין השיעורים העיוניים לבין ההתנסות המודרכת.
  • היכרות עם מגוון מסגרות חינוכיות לגיל הרך ולמודלים שונים של חינוך, הוראה וארגון סביבה חינוכית-לימודית.

התנסות מודרכת בהוראה

על כל סטודנט בתכנית לתעודת הוראה לגיל הרך להשתתף בהתנסות בגן, יומיים בשבוע לאורך שנתיים. ההתנסות בגן תשולב בקורסים תומכי התנסות מלימודי החוג לגיל הרך.
בתכנית לחינוך המיוחד בגיל הרך על כל סטודנט להשתתף בהתנסות בשנה הראשונה יומיים בשבוע בגן הרגיל ובשנה השנייה יומיים בשבוע בגן של החינוך המיוחד ולבצע השלמות של קורסים מהתכנית לחינוך מיוחד לגיל הרך.
בתחילת סמסטר ב' של כל שנה יתקיים שבוע עבודה מעשית, בו הסטודנטים יגיעו לגן ההתנסות במשך שבוע רצוף ויישמו מטלות הקשורות בהעברת יחידת הוראה ובניהול הגן.

בנוסף, יילמדו בתכנית קורסי השלמה של החוג לגיל הרך בתחומים: טבע ומדעים, חשיבה מתמטית לגיל הרך, ספרות ילדים, אומנויות, תרבות ומורשת, התפתחות שפה, שיח מיטבי בגן, חינוך דיגיטלי בגיל הרך, ילדים עם צרכים נוספים בגן, הכרת מסגרות חינוך מגוונות לגיל הרך.
התכנית תותאם באופן אישי לכל אקדמאי בהתאם ללימודים קודמים. ההכרה בקורסים מלימודים קודמים תעשה על פי כללי האקרדיטציה שנקבעו על ידי המל"ג.

ידיעון הכשרת אקדמאים להוראה בגן

 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.