תואר שני M.Ed בחינוך בינתחומי – STEM* | חינוך מדעי-הנדסי-טכנולוגי-מתמטי בינתחומי

נעים להכיר, תואר שני M.Ed בחינוך בינתחומי STEM

לפני הכול, חשוב להבין מה זה STEM.
המונח STEM הוא ראשי תיבות של Science, Technology, Engineering and Mathematics – מדע, טכנולוגיה, הנדסה ומתמטיקה. הלמידה בתוכנית משלבת בין מקצועות שונים מתוך ההבנה שתחומים שנחשבו נפרדים בעבר, למעשה משלימים זה את זה בעידן הנוכחי.

התוכנית מתאימה למורים ביסודי, חטיבת ביניים ותיכון, המלמדים למשל: גיאוגרפיה, מדעי הסביבה, מתמטיקה, ביולוגיה, כימיה, פיסיקה, חקלאות, מדעי המחשב, מקצועות טכנולוגיים, עיצוב תעשייתי.

תוכנית הלימודים בגישת STEM בינתחומי במכללה האקדמית בית ברל מפתחת אנשי חינוך (פורמלי ולא פורמלי) להיות בעלי ידע פדגוגי עדכני וחדשני לקידום למידה משמעותית בכל תוכניות הלימודים והפעילויות החינוכיות, ולהוביל יוזמות פורצות דרך. התוכנית משלבת בין תהליכי חשיבה ועשייה, תוך דגש על ניתוח ופתרון בעיות מנקודת מבט רב תחומית ובינתחומית המאפיינת אתגרים בעולם. יישום האינטגרטיביות בין תחומי הדעת נשען על תהליכים של תכן הנדסי (Design) בשילוב טכנולוגיה, אליהם מתחברים הידע והשיטות של המדעים ושל המתמטיקה.
עיקר הלמידה מתבצעת בצוותים שפועלים יחד עם מומחים בתחומי STEM שונים. העבודה המשותפת מתקיימת בפיתוח פרויקטים הבאים לפתור בעיות מורכבות ואותנטיות מן העולם האמיתי בתהליך פיתוח של תוצר, ומדגישה את התלות בין הדיסציפלינות ואת השילוב שלהן.

בוגרי תואר שני M.Ed בחינוך בינתחומי STEM יוצאים עם ארגז כלים שתורם לצמצום פערים חברתיים. מורים אלו יאפשרו לתלמידיהם לרכוש כלי חשיבה ויישום מתקדמים שיכשירו אותם לעולם רצוף התפתחויות טכנולוגיות, עולם המבוסס על מקצועות בין תחומיים, בו עובדים בצוות כדי להגיע לרעיונות חדשים ולהוביל יוזמות.
אנשי חינוך בוגרי תוכנית STEM מעניקים לדור הצעיר הכשרה עדכנית כדי להיות אזרחים עם מוכנות מקצועית ועיונית לקראת תעסוקה בחברה הישראלית ולהיות דור הסטרטאפ הבא.

*הענקת התואר מותנית באישור המועצה להשכלה גבוהה.

נוע רגוניס, ד"רראש התוכנית

ישראל היא מעצמת סטרטאפ, אך לא כולם מבינים כי מדובר בתחום שמבוסס על ידע בינתחומי ולא רק על מדעי המחשב. הדור הצעיר, בין אם יהפוך לדור הסטרטאפ הבא או ישתלב במקצועות אחרים, הופך להיות טכנולוגי ומולטידיסציפלינרי יותר ויותר בכל שנה… הרי בטח שמתם לב לכך בכיתותיכם.
אנחנו מאמינים שעלינו להיות צעד אחד קדימה ולהכשיר אנשי חינוך שיהיו רלוונטיים גם בעתיד, באמצעות תוכנית לימודים מהמובילות והחדשניות בעולם שכוללת שילוב של תחומי לימוד פורצי דרך.
אז מה זה בדיוק STEM? כדאי להמשיך לקרוא 🙂

מי המרצים והמרצות שעומדים ללוות אותי?

​סגל המרצים הוא סגל בכיר עם רקע וניסיון בעבודה במחקר, בתעשייה, באקדמיה, ובהובלת תוכניות חינוכיות פורצות דרך. הסגל מביא להוראה התמחות בתחומי דעת מגוונים של STEM.
ההוראה בכל הקורסים היא הוראה בקו (co-teaching), כלומר הוראה של צוות מרצים, במטרה להביא את הידע השונה של המרצים ואת נקודות המבט העשירות ולהדגים אופן הוראה הניתן ליישום גם במערכות החינוך.

תשובות לכל השאלות...

רוצה ללמוד אצלנו?

מתקבלים בעלי תואר ראשון בממוצע 80 ומעלה.

מידע נוסף על תנאי הקבלה ומלגות תוכלו למצוא כאן:

החלטת? קדימה להירשם!

עוגיות

אתר זה משתמש בעוגיות כדי לשפר את הפונקציונליות של האתר, לספק לך חוויית גלישה טובה יותר ולאפשר לשותפים שלנו לפרסם לך.

מידע המפרט על השימוש בעוגיות באתר זה וכיצד ניתן לדחות אותם, ניתן לצפות במדיניות העוגיות שלנו.

על ידי שימוש באתר זה או לחיצה על "אני מסכים", אתה מסכים לשימוש בעוגיות.