כניסה
פרטי התקשרות
כתובת
שעות קבלה
טלפון
דואר אלקטרוני

תואר שני M.Ed בניהול וארגון מערכות חינוך

תואר שני M.Ed בניהול וארגון מערכות חינוך
חדש! מסלול עם תזה ומסלול ללא תזה


ראש התוכנית: ד"ר אריאל שריד
ariels@beitberl.ac.il

כמורה כנראה יצא לך לעבוד עם מנהל אחד או שניים… מה הופך אדם אחד למנהל יעיל ואדם אחר למנהיג מעורר השראה? אומנם יש תכונות שנולדים איתן, אבל את הדברים המהותיים ביותר אפשר ללמוד. התוכנית הייחודית ללימודי ניהול וארגון מערכות חינוך במכללה האקדמית בית ברל תעניק לך ידע נרחב וכישורים משני תודעה שיצמיחו אותך להיות האדם שתמיד חלמת לעבוד איתו.

נעים להכיר, לימודי תואר שני M.Ed בניהול וארגון מערכות חינוך.

התוכנית ללימודי תואר שני בניהול וארגון מערכות חינוך במכללה האקדמית בית ברל נבנתה במיוחד כדי לטפח אנשי חינוך לשמש בתפקידי ניהול במוסדות חינוך ולצייד אותם בחזון, בידע, במוטיבציה, בהתנסויות ובמיומנויות החיוניים כדי לפתח תפיסה מערכתית, להגדיר מטרות חינוכיות חדשות ולהמציא את האמצעים הדרושים כדי לממש אותן ולהוביל באופן מיטבי תהליכים חינוכיים/פדגוגיים.
הסטנדרטים בתוכנית תובעניים, אך הסטודנטים מקבלים תמיכה מרבית מצד סגל המרצים והמרצות תוך תחושת ביטחון ואמון, הכל באווירה סטודנטיאלית כפרית במרחבים הירוקים והקסומים של קמפוס בית ברל.

לימודי ניהול וארגון מערכות חינוך מגוונים מאד וכוללים קורסים מתקדמים, סדנאות חוויתיות והתנסות מעשית (פרקטיקום). שילובם הייחודי מאפשר לסטודנטים לגבש זהות מקצועית התואמת לתפיסת עולם חינוכית עמוקה ועדכנית (בדגש על קיימות חברתית-סביבתית), לפתח מיומנויות מחקר אקדמי המשרתות בעלי תפקידים בשטח, לאמץ שיטות למידה קהילתיות שיתופיות ולהבין הלכה למעשה כיצד לממש מטרות חינוכיות ותהליכי שינוי בשדה החינוכי. 
במילים אחרות, אם חינוך טוב מתחיל בראש, אנחנו כאן לפתוח ולהגדיל ראש יחד איתך כדי להנהיג ולעצב עתיד טוב יותר עבור הדור הבא.

בתוכנית שני מסלולים: מסלול ללא תזה ומסלול עם תזה.

למה ללמוד ניהול וארגון מערכות חינוך דווקא במכללה האקדמית בית ברל?

  • התוכנית לניהול וארגון מערכות חינוך ידועה ברמה האקדמית הגבוהה שהיא מציבה. לצד זאת, התוכנית מספקת ליווי קשוב ויחס אישי לכל סטודנט.
  • הלמידה בתוכנית מבוססת על תפיסה קהילתית שמעודדת קשרים בין-אישיים, למידת עמיתים, מעורבות של סטודנטים בעיצוב הלמידה, למידה פעילה וחווייתית לצד העמקה תיאורטית.
  • התוכנית מכילה מסגרת פרקטיקום ייחודית שבמסגרתה סטודנטים מקבלים ליווי של מנהלים והדרכה של מנחים אקדמיים שמקדמים את המיומנויות הניהוליות של לומדים.

האם הלימודים יכולים להתאים לי?

האנשים שבוחרים לימודי ניהול וארגון מערכות חינוך בבית ברל הם בדרך כלל:
  • בעלי תפקידים בשדה החינוכי שמבקשים לחולל שינוי במערכת על אף המציאות המורכבת ולקדם סדר יום ערכי-חברתי במסגרות בהם הם פועלים.
  • אנשי ונשות חינוך סקרנים שמשתוקקים להתפתח מקצועית ואישית תוך קיום שיח חינוכי משמעותי עם לומדים אחרים.
  • כאלה שקיבלו השראה ממנהלים יוצאי דופן ורוצים ״להעביר את זה הלאה״ או לחילופין כאלה שדווקא היו עדים למערכת לא תקינה ורוצים להיות האלטרנטיבה הטובה יותר.
ברמה המקצועית התוכנית מתאימה ל:
  • בעלי תואר ראשון ומעלה המעוניינים ללמוד לתואר שני (M.Ed) בניהול וארגון מערכות חינוך על מנת להעמיק בחשיבה החינוכית, לצמוח מקצועית ולקדם תפיסת עולם חדשה.

איך זה מקדם אותי בחיים האמיתיים?

התוכנית מעצימה את היכולת של הסטודנטים לחשוב באופן מערכתי-ארגוני ולהבין לעומק מה נדרש על מנת להצליח בתפקידי הובלה במערכת, כך שבוגריה מקבלים הכשרה המאפשרת להם להשתלב בתפקידי מפתח במערכת החינוך הפורמלית והבלתי פורמלית. כמו כן, תואר בניהול וארגון נותן עדיפות לבוגרים במכרזי ניהול והגשת מועמדות לתפקידי ניהול במערכת.  

יש מלגות או מענקים?

עובדי משרד החינוך זכאים למלגת לימודים לתואר שני ממשרד החינוך.

איך נראית תוכנית הלימודים ביומיום?

  • התוכנית לניהול וארגון מערכות חינוך היא דו-שנתית והלימודים מתקיימים פעם בשבוע, בימי ראשון.
  • רוב הלימודים מתקיימים במכללה – ישנם מספר קורסים שיתקיימו באופן מקוון.

מי המרצים והמרצות שילווי אותי?

סגל התוכנית לניהול וארגון מערכות חינוך מורכב ממומחים ידועי-שם בתחומם אשר מעניקים תמיכה אישית לכל סטודנט וסטודנטית, ביניהם:

 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
 
 
9121*