הכשרת אקדמאים להוראה בחינוך המיוחד

נעים להכיר, התוכנית להכשרת אקדמאים להוראה בחינוך מיוחד

התואר אומנם מאחוריך אבל משהו עדיין מלווה אותך… הרצון לתת, לקבל משמעות, לפרוץ גבולות ולפתוח את הלב לאנשים על כל גווניהם וצורכיהם. משהו מזה מרגיש לך מוכר? אז זה הזמן לצעוד לעבר הקמפוס הירוק של המכללה האקדמית בית ברל ולהצטרף לאחת התוכניות המשמעותיות והמקצועיות בישראל.

התוכנית להכשרת אקדמאים להוראה בחינוך מיוחד במכללה האקדמית בית ברל מכשירה אקדמאים להוראה ולחינוך של תלמידים עם צרכים מיוחדים הלומדים במסגרות החינוך המיוחד ומשלבים לימודים תיאורטיים ומעשיים אשר יחד מקנים מיומנויות, כלים, בטחון וחוויה ערכית יוצאת דופן, בהובלת סגל קשוב המורכב ממומחים בתחומי האבחון, הטיפול, הייעוץ וההוראה של תלמידים עם מוגבלויות.

הלימודים התיאורטיים כוללים קורסים עיוניים המעמיקים בנושאים כגון: אוכלוסיות עם צרכים נוספים, נוירוקוגניציה, גישות מתווכות בהוראה ועוד, ומתקיימים באמצעות קורסים פרונטליים, א-סינכרוניים וקורסים משולבים לנוחות הסטודנטים.
ההכשרה הקלינית מעניקה לתלמידים התנסות משמעותית בשטח. היא מתפרשת על פני שני סמסטרים.
במהלך הלימודים התוכנית מאפשרת לסטודנטים לבחור תחום התמחות מתוך ארבעה מוקדים:

  • ליקויי שפה, חירשים וכבדי שמיעה.
  • לקויות התפתחותיות.
  • ליקויי למידה בבתי ספר על-יסודיים.
  • הפרעות רגשיות והתנהגותיות.

לימודי ההתמחות כוללים הכשרה קלינית וחמישה קורסים עיוניים בהתאם לאוכלוסיית המוקד (לדוגמה: קורס שפת סימנים במוקד ליקויי שפה, חירשים וכבדי שמיעה; קורס תקשורת תומכת חליפית במוקד נכויות התפתחותיות וכדומה).

בנוסף להכשרה הקלינית, הסטודנטים משתתפים בסדנאות פרקטיות בתחום ההוראה המותאמת באוריינות ובחשבון, ובסיום הלימודים הם מקבלים, בנוסף לתעודת ההוראה בחינוך מיוחד, גם תעודות פנימיות בהוראה מותאמת באוריינות ובחשבון.

מי המרצים והמרצות שעומדים ללוות אותי?

סגל המרצים מורכב מאנשי מקצוע מובילים בתחומי האבחון, הטיפול, הייעוץ וההוראה של תלמידים עם מוגבלויות, ופרט לפעילותו בהוראה, הינו פעיל גם במחקר בתחומי מומחיותו. ביניהם:

תשובות לכל השאלות...

החלטת? קדימה להירשם!

עוגיות

אתר זה משתמש בעוגיות כדי לשפר את הפונקציונליות של האתר, לספק לך חוויית גלישה טובה יותר ולאפשר לשותפים שלנו לפרסם לך.

מידע המפרט על השימוש בעוגיות באתר זה וכיצד ניתן לדחות אותם, ניתן לצפות במדיניות העוגיות שלנו.

על ידי שימוש באתר זה או לחיצה על "אני מסכים", אתה מסכים לשימוש בעוגיות.