המסלול לקידום נוער

נעים להכיר, המסלול לקידום נוער

המסלול לקידום נוער במכללה האקדמית בית ברל הינו המסלול העצמאי היחיד בישראל (ולא תחת לימודי חינוך בלתי פורמלי/חינוך קהילתי) שלימודיו מיועדים להכשיר ולעצב אנשי מקצוע באופן העמוק ביותר, להובלת תהליכי שינוי וקידום של נוער וצעירים בסיכון, באוריינטציה חינוכית-טיפולית. הכשרתם של עובדי קידום נוער דומה באופייה לזו של מקצועות הסיוע האחרים (Helping Professions) וכוללת לימודים עיוניים והתנסות מעשית גם מחוץ למרחבים הירוקים והפסטורליים של המכללה האקדמית בית ברל.

תוכנית הלימודים משלבת בין בסיס הידע הנדרש לזיהוי מצבי סיכון אצל מתבגרים לבין גישות חינוכיות-טיפוליות ומיומנויות התערבות התואמות את הצרכים ההתפתחותיים של המתבגרים. התוכנית מקנה ידע תיאורטי חיוני מדיסציפלינות שונות כגון: פסיכולוגיה, חינוך, סוציולוגיה, עבודה סוציאלית, קרימינולוגיה, אנתרופולוגיה ועוד, תוך מיקוד בגיל ההתבגרות.
במקביל, הסטודנטים משובצים בהכשרה מעשית שמשלימה באופן הוליסטי את תהליך רכישת הידע העיוני וכוללת התנסות בעבודה ממשית בשטח עם המערכות המטפלות בנוער בסיכון כגון: פנימיות, בתי ספר, יחידות לקידום נוער, הוסטלים ובית כלא לנוער. הכל בליווי מקצועי צמוד אשר מאפשר לך להתחיל לעבוד בתחום כבר מהשנה הרביעית ללימודים.

חדש! התוכנית מציעה הכשרה מקיפה וייחודית למומחי LI-CBT (טיפול קוגניטיבי התנהגותי בעצימות נמוכה) לנוער בסיכון.

מלבד תואר ״בוגר בחינוך ובהוראה״ (B.Ed), תעודת "עובד חינוך" בהתמחות קידום נוער בסיכון מטעם משרד החינוך ותעודה בהתערבות קבוצתית עם מתבגרים וצעירים (המהווה יתרון בחיפוש עבודה), התוכנית מאפשרת לסטודנטים להרחיב את הלימודים לנתיבים שונים המקנים להם תעודות הוראה נוספות במגוון מקצועות כגון: ספרות, מדעי החברה, לימודי חינוך מיוחד ועוד.

רחלי אורינג, ד"רראש המסלול לקידום נוער

לפעמים, מספיק אדם אחד בחייו של בן נוער כדי להצליח לשנות את כל תפיסת עולמו. אם יש לך את הרצון להיות האדם הזה, אנחנו ניתן לך את הכלים התיאורטיים והמעשיים הטובים ביותר בארץ כדי להביא למקסימום את הפוטנציאל שטמון בך ובבני הנוער איתם תעבוד.

מי המרצים והמרצות שעומדים ללוות אותי?​

צוות המרצים כולל אנשי חינוך וטיפול בעלי ידע מקצועי רב, ניסיון עשיר בעבודה עם בני נוער ומשפחותיהם, יחס אישי וקשוב לסטודנטים ורצון רב להכשיר אנשי מקצוע מן השורה הראשונה.

תשובות לכל השאלות...

רוצה ללמוד אצלנו?

מתקבלים בעלי תעודת בגרות בממוצע 87 ומעלה.

מתקבלים גם בני ובנות 30 ומעלה ללא תעודת בגרות, לאחר השתתפות בתוכנית ההכנה שלנו.

מידע נוסף על תנאי הקבלה ומלגות תוכלו למצוא כאן:

החלטת? קדימה להירשם!

עוגיות

אתר זה משתמש בעוגיות כדי לשפר את הפונקציונליות של האתר, לספק לך חוויית גלישה טובה יותר ולאפשר לשותפים שלנו לפרסם לך.

מידע המפרט על השימוש בעוגיות באתר זה וכיצד ניתן לדחות אותם, ניתן לצפות במדיניות העוגיות שלנו.

על ידי שימוש באתר זה או לחיצה על "אני מסכים", אתה מסכים לשימוש בעוגיות.