הכשרת אקדמאים להוראה בגיל הרך – לידה עד שש

נעים להכיר, הכשרת אקדמאים להוראה – המסלול לגיל הרך

אנו מאמינים כי השקעה בגיל הרך היא השקעה בעתיד טוב יותר של החברה בישראל, והשקעה במחנכות ובמחנכי הגיל הרך היא הדרך להשיג זאת.

תוכנית הלימודים מכוונת הן לרכישת ידע תיאורטי והן ניסיון מעשי בגני ילדים, בהיבטים התפתחותיים ופדגוגיים, במקביל לפיתוח כישורי תקשורת מיטביים, גישה יזמית, הקשבה והתבוננות, מיומנויות תיווך, תיעוד והוראה תואמת התפתחות, תוך שילוב מושכל של טכנולוגיה דיגיטלית כחלק מהחיים במאה ה-21.
כל זאת בליווי של מרצים ומדריכות מנוסים וקשובים, ותוך דגש מיוחד על תפקידה החשוב של הגננת כמתווכת בעלת גישה יוזמת ואקטיבית הן בשדה החינוך והן במחקר האקדמי.

התוכנית העיונית תותאם לכל אקדמאי ואקדמאית באופן אישי בהתאם ללימודיהם הקודמים (על פי כללי האקרדיטציה שנקבעו על ידי המל“ג) והיא מורכבת מקורסי השלמה מרתקים של החוג לגיל הרך בתחומים כגון: טבע ומדעים, חשיבה מתמטית לגיל הרך, ספרות ילדים, אומנויות, תרבות ומורשת, NLP וחשיבה חיובית, התפתחות שפה, תקשורת מקרבת בגן, חדשנות וחינוך דיגיטלי בגיל הרך, ילדים עם צרכים נוספים, מיינדפולנס ועוד.

ההתנסות הקלינית מאפשרת לכל סטודנט וסטודנטית להשתתף בהתנסות בגן בהיקף של יומיים בשבוע והיא משולבת עם קורסים תומכי התנסות מלימודי החוג לגיל הרך. מדי שנה, בתחילת סמסטר ב‘, מתקיים שבוע עבודה מעשית הכולל הגעה לגן, התנסות ויישום מטלות הקשורות בהעברת יחידת הוראה ובניהול הגן.
בהרחבת הסמכה לחינוך מיוחד בגיל הרך, ההתנסות מתקיימת בגן של חינוך מיוחד וכוללת השלמות של קורסים מהתוכנית לחינוך מיוחד לגיל הרך.

עם סיום 80% מחובות ההתנסות והלימודים ולאחר השתלבות בתפקיד מנהל.ת גן/משלימ.ה בגני הילדים, יהיה ניתן לבצע את סדנת הסטאז' והשלמות הקורסים החסרים.
*סטודנטיות שכבר עובדות כגננות בפועל בגן לגילי 3–6, יכולות לקבל הכרה בחלק מימי ההתנסות בהתאם לקריטריונים.

ענת בן שבת, ד"רראש החוג והמסלול לגיל הרך

התואר מאחוריך אבל יש משהו שעדיין מלווה אותך… התשוקה להעניק לילד מעטפת חינוך חמה, רכה ומעצימה בשנים הקריטיות ביותר להתפתחותו. אנחנו מזמינים אותך להגשים את החלום, לקבל את הידע העיוני העדכני בתחום ולהתנסות בפועל כבר משנת הלימודים הראשונה באחת העבודות המאתגרות והמתגמלות שיש. באמצעות מסלול ייחודי שמטרתו לטפח דור מצטיין של מחנכים ומחנכות בעלי תפיסה ערכית, יוזמה, הכלה ורגישות לכל ילד וילדה בגן, על צרכיהם הייחודים.

מי המרצים והמרצות שעומדים ללוות אותי?

סגל המרצים והמדריכות הפדגוגיות שלנו מקצועי ביותר, מנוסה, קשוב, רגיש ומכיל וילווה אותך עד להצלחה!

תשובות לכל השאלות...

החלטת? קדימה להירשם!

עוגיות

אתר זה משתמש בעוגיות כדי לשפר את הפונקציונליות של האתר, לספק לך חוויית גלישה טובה יותר ולאפשר לשותפים שלנו לפרסם לך.

מידע המפרט על השימוש בעוגיות באתר זה וכיצד ניתן לדחות אותם, ניתן לצפות במדיניות העוגיות שלנו.

על ידי שימוש באתר זה או לחיצה על "אני מסכים", אתה מסכים לשימוש בעוגיות.