החוג להיסטוריה

נעים להכיר, החוג ללימודי היסטוריה

מהפכת הטכנולוגיה שינתה את חיינו ואת הדרך שבה אנחנו צורכים מידע באופן מהותי. מצד אחד, הידע מעולם לא היה זמין, מיידי ודמוקרטי יותר. מצד שני, הוא עלול להגיע בניתוק מהקשר ומשמעות. ללא יכולת ביקורתית וללא יכולת למקם אותו בהקשר רחב ועמוק, קל ליפול קורבן לדיסאינפורמציה, פייק ניוז, דמגוגיה זולה ופופוליזם, שעלולים לעצב הן החלטות חיים אישיות הרות גורל, והן פעולות פוליטיות במרחב הציבורי.
החוג ללימודי היסטוריה במכללה האקדמית בית ברל מפזר את הערפל ומוביל מהלך של חשיפת הסטודנטים להיסטוריה ולתרבות רבגונית ועשירה של החוויה האנושית תוך ניתוח מעמיק וחקירה קפדנית באמצעות הכרת דרכי הוראה בינתחומיים עם ספרות, פילוסופיה ומדעי החברה, שילוב למידה חווייתית הכוללת ביקור באתרים היסטוריים, מוזיאונים, קולנוע ועוד.
התוכנית אינה מתמקדת באופן בלעדי ומוגבל באירופה ובמערב, אלא מציעה קורסי העשרה הבוחנים זיקות היסטוריות ותרבותיות גלובליות, כמו גם היסטוריה של קבוצות שוליים וקבוצות מודרות. חלק מהקורסים מוגדרים כ"פרויקטים", במסגרתם הסטודנטים, בהנחיית מרצים מומחים, יוצאים למסע חקירה עצמאי, במהלכו הם מקבלים הקשר רחב יותר לבעיות חברתיות ותרבויות של ימינו, משווים אותן למקרים אחרים, מזהים את הפרובלמטיקות ההיסטוריות הרחבות יותר שמופיעות בהן ומשפיעות עליהן, ומכאן מצליחים לגבש דעה מורכבת ועמוקה, שנובעת מחשיבה ביקורתית משווה.

לי מיכאל-ברגר, ד"רראש החוג

לכל דבר בחיים שלנו, אם זה האופן שבו אנחנו מגדירים את עצמינו מוסרית, משפחתית או מקצועית, אם זו המציאות הכלכלית שמתגלמת בעו״ש שלנו, אם זה איך שאנחנו מתלבשים, אוכלים, מדברים ואפילו חושבים – יש היסטוריה. לחיות ולחשוב מבלי להכיר את ההיסטוריה, משול להבחנה בקצה הקרחון בלבד של המציאות.
המכללה האקדמית בית ברל מזמינה אותך לצלול אחורה בזמן באמצעות למידה פוקחת עיניים בהנחיית מיטב המרצים בארץ, לקלף את שכבות העבר באמצעות למידה בחוג מרתק שיאפשר לך לקבל הבנה עמוקה יותר של עצמך היום ולעזור לתלמידים שלך לעשות זאת בעתיד.

מי המרצים והמרצות שעומדים ללוות אותי?

תשובות לכל השאלות...

עוגיות

אתר זה משתמש בעוגיות כדי לשפר את הפונקציונליות של האתר, לספק לך חוויית גלישה טובה יותר ולאפשר לשותפים שלנו לפרסם לך.

מידע המפרט על השימוש בעוגיות באתר זה וכיצד ניתן לדחות אותם, ניתן לצפות במדיניות העוגיות שלנו.

על ידי שימוש באתר זה או לחיצה על "אני מסכים", אתה מסכים לשימוש בעוגיות.