החוג לספרות עברית וכללית

נעים להכיר, החוג לספרות עברית וכללית

בצד ההנאה האסתטית, הגירוי האינטלקטואלי והחוויות הרגשיות המורכבות שהספרות מזמנת לקוראיה, הספרות משמשת כלי מרכזי בעבודת מחנכים ומחנכות, החל מהחינוך הקדם-יסודי ועד לבית הספר התיכון. זאת משום שיצירות ספרות מעולות מקדמות נושאים אישיים וציבוריים, מקנות ידע ותפיסות עולם, מנחילות נורמות תרבות ומאפשרות לקוראיהן להתמודד עם בעיות אישיות.

החוג לספרות עברית וכללית מפגיש את הסטודנטים עם יצירות מופת מספרות העולם ומהספרות העברית והישראלית ומעניק היכרות שיטתית ומעמיקה עם מגמות מסורתיות ועכשוויות בחקר הספרות והפואטיקה על כל ענפיהן. הלימודים מקנים כלים לפרשנות מושכלת וביקורתית של יצירות ספרות אגב התבוננות ביחסי הספרות עם אומנויות אחרות (קולנוע, איור, פיסול ועוד), עם התרבות הפופולרית ועם הפרקטיקה החינוכית והטיפולית.
החוג שם דגש על קידום תהליכי למידה בסביבות דינמיות תוך שילוב טכנולוגיה אינטראקטיבית עדכנית ומאפשר לתלמידיו גישה למרכז ימימה לחקר ספרות ילדים ונוער, אשר מציע ייעוץ ותמיכה ממיטב החוקרות בארץ שעוסקות בהוראת ספרות ילדים ונוער.

טל הולץ, ד"רראש החוג

הספר הקולח שלא יכולת להפסיק לקרוא, המשפט מהשיר שהדהד בך ימים אחרי… תמיד אהבת לצלול לתוך המילים של עולם האומנות הכתובה. עכשיו אנחנו מזמינים אותך לצלול גם לכל מה שעומד מאחוריה עם חוג מרתק הפותח צוהר לחקר הספרות והתרבות ומקנה כלים לפרשנות של יצירות שיסייעו לך לחבר גם את התלמידים שלך לכל היופי והעומק של הספרות, אפילו בעידן הטכנולוגי.

מי המרצים והמרצות שעומדים ללוות אותי?

תשובות לכל השאלות...

עוגיות

אתר זה משתמש בעוגיות כדי לשפר את הפונקציונליות של האתר, לספק לך חוויית גלישה טובה יותר ולאפשר לשותפים שלנו לפרסם לך.

מידע המפרט על השימוש בעוגיות באתר זה וכיצד ניתן לדחות אותם, ניתן לצפות במדיניות העוגיות שלנו.

על ידי שימוש באתר זה או לחיצה על "אני מסכים", אתה מסכים לשימוש בעוגיות.