קול קורא להצעת חומרי למידה לקורס "מגפת הקורונה ודרך התמודדות עם משבר עולמי"

תאריך: 6/4/2020

אנו עדים למשבר גלובלי בסדר גודל שלא נראה כמותו במאה השנים האחרונות. התפשטותו של נגיף הקורונה (COVID-19) על פני חלקים נרחבים מהעולם, הפיכתו למגיפה שגבתה את חייהם של עשרות אלפי בני אדם ושיתקה מדינות רבות – כל אלו מאותתים על צורך לשנות כמה מהנחות היסוד, מוסכמות ועקרונות מארגנים הנוגעים לכלל היבטי חיינו. אין המדובר רק בבריאות הציבור אלא בעלייתם לקדמת במת השיח הלאומי והגלובלי של דילמות מדיניות כבדות משקל המחייבות חשיבה מחודשת על היחסים בין האדם, הטבע המדע והטכנולוגיה.

מרכז בובר לחינוך דיאלוגי במכללה האקדמית בית ברל בשיתוף וסיוע של אנשי סגל ההוראה של המכללה, מפתח בימים אלו קורס בנושא מגפת הקורונה ודרך התמודדות עם משבר עולמי שמבקש למנף את 'חלון ההזדמנות' ולהתניע תהליך למידה רב-תחומי על משמעויות המגיפה על חברת האדם והשלכותיה השונות.

תכני הקורס יעסקו בסוגיות כמו חוסן לאומי, אישי ואזרחי, דילמות מדיניות הכרוכות בהכרעות טראגיות, השפעת מגפה עולמית על העקרונות המארגנים את הזירה הכלכלית, החברתית והפוליטית במישור הלאומי והגלובלי וכן בהשלכות פסיכולוגיות של בידוד חברתי, איום קיומי וחוסר ודאות. הקורס יבחן רעיונות ותובנות להתמודדות עם משבר הקורונה לצורך עשייה חינוכית וחברתית לחיזוק החברה הישראלית בשעה זו. צורת הלמידה תעשה באופן של קורס מקוון שיוכל להיות זמין לסטודנטים מכל רחבי המכללה.

כדי להתמודד עם האתגר אותו אנו הצבנו לפנינו אנו קוראים לנשות ואנשי מחקר ואקדמיה, להשתלב בהתנדבות בסילבוס הקורס. ניתן לעשות זאת בתצורות מגוונות כמו: מאמרים ומחקרים מדעיים, פודקסטים והרצאות מצולמות. ההצעות שיוגשו ייבדקו על ידי צוות היגוי הקורס וישולבו בתכנית הלמידה בהתאם.

במידה והנכם מעוניינים לקחת חלק, נא מלאו טופס זה ונחזור אליכם בהקדם.
מועד אחרון להגשה: 27.5.2020
לשאלות ובירורים ניתן לפנות אלינו בדוא"ל  bubercenter@beitberl.ac.il

מרכז בובר לחינוך דיאלוגי
המכללה האקדמית בית ברל

עוגיות

אתר זה משתמש בעוגיות כדי לשפר את הפונקציונליות של האתר, לספק לך חוויית גלישה טובה יותר ולאפשר לשותפים שלנו לפרסם לך.

מידע המפרט על השימוש בעוגיות באתר זה וכיצד ניתן לדחות אותם, ניתן לצפות במדיניות העוגיות שלנו.

על ידי שימוש באתר זה או לחיצה על "אני מסכים", אתה מסכים לשימוש בעוגיות.