לימודי ציור ורישום

​​בשנים האחרונות הולך ומתחזק מעמדו של הציור בשדה האמנות העולמי והישראלי. שאלות כגון "מות הציור" שהעסיקו רבים לפני מספר שנים הפכו פחות רלוונטיות, בעוד שהדיון לגבי פיגורציה, מלאכת הציור, הרלוונטיות של המופשט, ציור הפועל בחלל, הציור ביחס ועם מדיומים נוספים – נידונות במרץ. בד בבד ממשיכה פעולת הציור, אינטנסיבית מתמיד.

ציור ורישום במדרשה

המחלקה לציור ורישום במדרשה היא בעלת מסורת ארוכת שנים. במחלקה זו בגרו רבים מהציירים הישראלים המרכזיים כיום. מכאן יצא הדיון המרתק בציור מאסכולת "דלות החומר", ועוד אבני דרך חשובות בציור הישראלי. המחלקה מכילה כיום מגוון של ציירים-מורים המתפרשים על קשת רחבה של גישות ציוריות. סטודנט המתחיל את לימודי הציור והרישום במחלקה חווה באופן הישיר ביותר את ההתנגשויות בין הדגשים השונים, בשאלות כגון מקומה של המיומנות הציורית כשלב בלמידה לצד צדדים תיאורטיים וביקורתיים של הציור ושאלות רבות נוספות.

שיעורי הציור והרישום במחלקה כוללים שיעורי סטודיו, סדנאות, דיון וביקורת ושיעורים המשלבים שני רכיבים אלו ברמות דומיננטיות שונות.

מעבר למפגש הכיתתי מתקיימים במחלקה אירועים כגון סדנאות אמן, תערוכות נושא, יום ציור בנוף ושיחות עם אמנים. תפקידם להרחיב את טווח ההתנסות של הסטודנטים ולאפשר להם עוד שעות ציור. בנוסף, מתקיימות סדנאות פתוחות בליווי אסיסטנטיות לציור.

מבנה הלימודים

לימודי ציור ורישום מבוססים על שיעורי יסוד הנפרסים על פני שתי שנות הלימודים הראשונות. הסטודנטים במסלול לתואר ראשון מחויבים בשיעור רישום אחד ובשני שיעורי ציור, אך הם יכולים לבחור בשיעורים נוספים, במסגרת שיעורי הבחירה.
בנוסף, הסטודנטים לוקחים חלק בשיעור אמנות רב-תחומי – צומת, בו יש ליצירה הדו-ממדית חלק משמעותי.
בשנתיים הבאות יש לתלמידים אפשרות להתמקד בהתאם להעדפותיהם בפרקטיקה אמנותית ברמה מתקדמת, הכוללת גם שיעורים מתקדמים בציור ורישום.

מסלולי לימודים המאפשרים בחירה בלימודי ציור ורישום

סגל ההוראה

עוגיות

אתר זה משתמש בעוגיות כדי לשפר את הפונקציונליות של האתר, לספק לך חוויית גלישה טובה יותר ולאפשר לשותפים שלנו לפרסם לך.

מידע המפרט על השימוש בעוגיות באתר זה וכיצד ניתן לדחות אותם, ניתן לצפות במדיניות העוגיות שלנו.

על ידי שימוש באתר זה או לחיצה על "אני מסכים", אתה מסכים לשימוש בעוגיות.