המעבדה לאתיקה

המעבדה לאתיקה www.theethicslab.com הינה פרויקט בינלאומי בתחום החינוך למחשבת המוסר וחקר המצב האתי של האדם, מיסודו ובניהולו של פרופ' דן גבע. הפדגוגיה של המעבדה לאתיקה מיושמת על בסיס עקרון פדגוגי חדשני: "שיטת חמשת כוכבי הצפון של המוסר" The Five Guiding Ethical Stars System.

שיטת לימוד מקורית זו מכוונת להגשים שתי מטרות: הראשונה, לפתח תודעה נגישה, חיה, ערה, רציונלית וישימה של קבלת החלטות בתחום המוסר והשנייה, לשייף ולשכלל כישורים אתיים מעשיים, כלומר לפתח את "שרירי המוסר" בקרב אזרחים בקהילות שונות ברחבי העולם: באקדמיה, בעסקים, במוסדות חינוך ובגופים חברתיים.

חזון המעבדה לאתיקה קורא לכל תלמיד ותלמידה, בכל דיסציפלינה, לפתח כלי פעולה תבוניים המיטיבים את הפעולה המוסרית האישית מתוך מודעות יצירתית ומחויבות חברתית לקהילות אזרחיות שונות ברחבי העולם.

פרויקט המעבדה לאתיקה התחיל מקורס צנוע במחלקה לקולנוע, המדרשה, לאחר פיתוח של למעלה מעשור. לאחר ארבע שנות פעילות בזירה הבינלאומית הגיעה המעבדה לאתיקה למעמד של פדגוגיה רשמית: פרויקט דגל של הקונפדרציה העולמית של בתי הספר למדיה אודיו-ויזואלית, הפועלת ב 180 אקדמיות בשש יבשות, CILECT.

ההכרה הבינלאומית הרחבה לה זוכה המעבדה לאתיקה, ממצבת את המכללה האקדמית בית ברל כאקדמיה פורצת דרך, בתחום חקר האתיקה, ברמה העולמית.

בתש"ף העניקה המכללה לפרויקט המעבדה לאתיקה את פרס החדשנות הפדגוגית. במרכז ללימודי חברה וקהילה מתקיים הקורס של המעבדה בשם ניהול משברים אתיים.

עוגיות

אתר זה משתמש בעוגיות כדי לשפר את הפונקציונליות של האתר, לספק לך חוויית גלישה טובה יותר ולאפשר לשותפים שלנו לפרסם לך.

מידע המפרט על השימוש בעוגיות באתר זה וכיצד ניתן לדחות אותם, ניתן לצפות במדיניות העוגיות שלנו.

על ידי שימוש באתר זה או לחיצה על "אני מסכים", אתה מסכים לשימוש בעוגיות.