כתב העת "עולם קטן" הוא במה למחקרים בתחום ספרות הילדים והנוער ותרבות הילד. מרכז ימימה לחקר ספרות ילדים ונוער המוציא לאור את כתב העת בשיתוף עם הוצאת זמורה-ביתן פועל לקידום התפיסה שלפיה הספרות לילדים ולנוער היא תחום דעת בפני עצמו, הראוי להתייחסות מעמיקה מהיבטים שונים.

"עולם קטן" הוא כתב עת שפיט הפועל על פי כללי הלקטוּרה והשיפוט האקדמיים המקובלים. עם זאת, המאמרים המגוונים המוצאים בו במה מבטיחים כי קוראים שונים יוכלו למצוא בהם עניין: החל מחוקרי ספרות ילדים ונוער וחוקרי ספרות, חוקרי תרבות, דרך אנשי חינוך, ועד הורים וחובבי ספרות ילדים ונוער.

את שערי גיליונות כתב העת מאיירים מיטב המאיירים הפועלים כיום בישראל: דני קרמן (גיליון 1), דוד פולונסקי (גיליון 2), לנה גוברמן (גיליון 3) ועפרה עמית (גיליון 4)

בשנים תשמ"ז-תשנ"ו הוציא מרכז ימימה לאור את כתב העת "באמת?!" בעריכתו של ראש המרכז דאז, ד"ר שלמה הראל ז"ל. עם השינויים והתמורות שחלו בתחום ספרות הילדים והנוער, הוחלף שמו של כתב העת ל"עולם קטן". החלפת השם מבקשת לרמז על עניינו של כתב העת בתרבות הילד העולמית, שהטכנולוגיה והתקשורת בימינו מקלות על ההתחקות אחריה ועל ההיכרות עמה. כמו כן, מבקש שמו של כתב העת לעורר את שאלת ההיסטוריה הפנימית של תפיסת הילד והילדות בתרבות העברית. 

גלגולי השם "עולם קטן" על פני ההיסטוריה

  • עולם קָטָן – הוצאה לאור שהוקמה באודסה בשנת 1894 על ידי י"ח רבניצקי. ההוצאה פעלה כשנתיים והוציאה לאור מסיפורי אנדרסן, בן-עמי, אז"ר ולבנר.
  • עולם קָטֹן – עיתון לילדים. נערך על ידי: אליעזר בן-יהודה, יהודה גרזובסקי, דוד יודילביץ. ירושלים: תרנ"ג-תרנ"ד (7 גיליונות).
  • עולם קָטָן – עיתון מצויר לבני הנעורים. נערך על ידי: בן-אביגדור ושמואל לייב גורדון. ורשה-וינה: הוצאת תושייה, תרס"א-תרס"ה.
  • עולמי הקטן – דו-שבועון בעריכת שמואל רוזנהק ואלחנן אינדלמן. ורשה: הוצאת "תרבות", תרצ"ו, תרצ"ט.
  • עולמי הקטנטן – דו-שבועון בעריכת שמואל רוזנהק ואלחנן אינדלמן. ורשה: הוצאת "תרבות", תרצ"ט (8 גיליונות).

כיצד מגישים בקשה לפרסום מאמר?

המבקשים לשלוח מאמרים מפרי עטם אל מערכת העיתון מתבקשים להתקין את מאמרם על פי רשימת ההנחיות להתקנת מאמרים וליצור קשר עם מערכת כתב העת. כותבים שמאמרם יתקבל לפרסום יתבקשו לחתום על הסכם התקשרות.

רכישת כתב העת

לרכישת גיליונות כתב העת יש לפנות ישירות למחלקת השיווק והמכירות של הוצאת כנרת זמורה-ביתן דביר בע"מ, בטלפון: 03-6344977 שלוחה 252.​

עוגיות

אתר זה משתמש בעוגיות כדי לשפר את הפונקציונליות של האתר, לספק לך חוויית גלישה טובה יותר ולאפשר לשותפים שלנו לפרסם לך.

מידע המפרט על השימוש בעוגיות באתר זה וכיצד ניתן לדחות אותם, ניתן לצפות במדיניות העוגיות שלנו.

על ידי שימוש באתר זה או לחיצה על "אני מסכים", אתה מסכים לשימוש בעוגיות.