ילדים, בני נוער ומבוגרים ימצאו בספריית מרכז ימימה אוצר בלום: אוספים יקרי ערך שנתרמו כולם לספריית המרכז. ביניהם יצירותיה ומסמכיה של דבורה עומר, עזבונו של הסופר וחוקר ספרות הילדים אוריאל אופק, ארכיון הוצאת מסדה וספרים מן האוסף הפרטי של בעליה. תרומות אלה מתווספות לספרי קריאה לילדים ונוער, כתבי עת וספרי עיון, לרבות פריטים נדירים רבים העומדים לרשות הקהל.
בספריית המרכז כתבי-עת לילדים לדורותיהם, וביניהם סדרות מלאות של דבר לילדים, ידיעות לילדים, הארץ שלנו, משמר לילדים, מעריב לנוער, עתידות ואחרים.

אוריאל אופק

עזבונו של אוריאל אופק, שהיה סופר, עורך, מתרגם וחוקר ספרות ילדים עברית ועולמית, כולל את אוסף ספריו. באוסף נכללים ספרים נדירים מן המאה ה-18 וספרי ילדים בעברית ובשפות אחרות שראו אור במאה ה-19 ובתחילת המאה ה-20 בארץ ובחו"ל.

אוסף ספריו של אופק יוצא דופן בהיקפו והוא מוקד רב-חשיבות למתעניינים בהתפתחותה ובצמיחתה של ספרות הילדים העברית והכללית. לפועלו של אוריאל אופק כחוקר ספרות ילדים ונוער אין ערוך. כחוקר אסף אוריאל אופק בין השאר ספרים שהיום הם יקרי ערך מפאת נדירותם ועתיקותם. ספרים אלה נמצאים היום במרכז ימימה ועומדים לרשות הקהל לצורכי מחקר ועניין.

ספרי הוצאת מסדה

בעליה של הוצאת מסדה, יואב ברש ורותי נויגרטן, החליטו לתרום למרכז ימימה את האוסף הייחודי של כל ספרי ההוצאה לדורותיה. הוצאת מסדה הוקמה על ידי ברכה פלאי ב-1932, שבשנותיה הראשונות הקדישה את עיקר מאמציה לספרי חינוך ואנציקלופדיות. בשנות ה-40 הוחל בהדפסת תרגומים וסדרות מובחרות לילדים ולנוער, כגון: "מפרש", "מצפן", "נתיב" ו"קיפוד". המרכז גאה להציג את פרסומיה של ההוצאה, שמילאה תפקיד מרכזי בתרבות המתפתחת בישראל במשך עשרות שנים.

אוסף ספרי ז'ול ורן, תרומת ד"ר צבי הראל

​ד"ר צבי הראל, מתמטיקאי מאוניברסיטת חיפה, אסף וחקר את יצירתו של ז'ול ורן הנחשב לאחד מחלוצי ספרות המדע הבדיוני. אלמנתו זהבה הראל תרמה למרכז ימימה את האוסף המלא שכולל כמעט את כל ספרי ז'ול ורן שיצאו בעברית (ובשפות שונות) במהלך השנים. כמו כן, ניתן למצוא באוסף פריטי אספנות נוספים הנוגעים לז'ול ורן וכתביו.

ד"ר צבי הראל הוא מקימו של אתר האינטרנט: http://jv.gilead.org.il/האתר עלה לרשת בשנת 1995, והפך במהרה למוקד לשיח אקדמי, מחקרי ותרבותי סביב יצירותיו של ז'ול ורן. באתר ניתן למצוא את רשימת הספרים שבאוסף, מחקרים ודיונים בשפות שונות על יצירתו.

עוגיות

אתר זה משתמש בעוגיות כדי לשפר את הפונקציונליות של האתר, לספק לך חוויית גלישה טובה יותר ולאפשר לשותפים שלנו לפרסם לך.

מידע המפרט על השימוש בעוגיות באתר זה וכיצד ניתן לדחות אותם, ניתן לצפות במדיניות העוגיות שלנו.

על ידי שימוש באתר זה או לחיצה על "אני מסכים", אתה מסכים לשימוש בעוגיות.