סטודנטים לקולנוע? כך תוכלו להשתלב בשוק העבודה בקלות!

בחווה עתיקה לשעבר צמחה הפקולטה לאמנויות – המדרשה, מייסודה של המכללה האקדמית בית ברל, מקום מלא קסם שהעמיד כבר שורה ארוכה של בוגרים שהשתלבו בתעשייה, על רבדיה השונים.

לפני תשעים שנה בדיוק נוסדה בשרון חווה לתפארת, קלמניה, שנועדה להיות משק חקלאי לדוגמה. עם השנים, משקים מסוג זה פינו את מקומם אך לא במקרה זה. אותה חווה עליה אנו מדברים בחרה לשנות את פניה מן הקצה אל הקצה, ובמקום שבו גידלו בעבר את מיטב התוצרת החקלאית, מגדלים כיום את אנשי הקולנוע של העתיד. באותה חווה עתיקה לשעבר צמחה הפקולטה לאמנויות – המדרשה, מייסודה של המכללה האקדמית בית ברל, מקום מלא קסם שהעמיד כבר שורה ארוכה של בוגרים שהשתלבו בתעשייה, על רבדיה השונים. ​

הלימודים שייקחו אתכם רחוק

חלומם של קולנוענים צעירים שמחפשים את המקום הנכון ללמוד בו אינו חייב להיות מנותק משיקולים מעשיים. מלבד רצונם הכן להיות חלק מעולם הקולנוע הישראלי המתפתח, מחפשים הסטודנטים גם את המקום שיגדיל את סיכוייהם להשתלב בשוק העבודה.

בוגרי התכנית ללימודי קולנוע וטלוויזיה שעמם שוחחנו מספרים כי מלבד סביבת הלימודים הירוקה והשלווה, משכה אותם מאוד העובדה שבוגרים רבים השתלבו במהירות בענף. בין הבוגרים ניתן למצוא מפיקים ותסריטאים, תאורנים, עורכים, במאים וצלמים. גם בטלוויזיה השתלבו רבים מבוגרי המדרשה, כבמאים וכעורכי פרסומות, בענף התקשורת והפרסום ובחברות החדשות.

לומדים מקולנוענים מנוסים

המדרשה – פקולטה לאמנויות במכללה האקדמית בית ברל, שוכנת כבר מעל ל-20 שנה במשכנה שבקמפוס קלמניה. ב-1995 נפתחה במכללה המחלקה לקולנוע, המשלבת לימודי קולנוע עם לימודי הוראה בתחום הקולנוע. על דגלה חרתה המחלקה את הרצון להכשיר אנשי קולנוע רחבי אופקים, בעלי ידע ועושר תרבותי שיתמוך בקריירה המקצועית העתידית.

בראש המחלקה עומד כיום דני מוג'ה שברזומה שלו משחק במגוון רחב של סרטים כמו גם ניהול פסטיבלי קולנוע וכתיבה ביקורתית. בין מרצי התכנית ניתן למצוא שמות מוכרים, אנשי קולנוע ויוצרים בעלי ניסיון עשיר לצד ידע תיאורטי, בהם המפיק יואב הלוי, הבמאי שחר רוזן, העורך חיים טבקמן ואחרים.

תוכנית לימודים עשירה ומעשירה

הלימודים נמשכים ארבע שנים והתכנית מגוונת, עשירה ומעשירה, וכוללת, בין היתר, כתיבת תסריטים, בימוי סרטים, הפקה, צילום ועריכה. לאורך הדרך הסטודנטים לוקחים חלק בפרויקטים שונים, מפיקים ומביימים, מצלמים ועורכים סרטים ווידאו. בכל שנה מפיקים הסטודנטים במדרשה יותר מעשרים סרטים, לרוב בזמני החופשות – בין הסמסטרים וגם בקיץ. מגוון יצירותיהם של תלמידי המחלקה לקולנוע מוצגות בפסטיבלים ברחבי העולם, כך שסטודנטים רבים זוכים להכרה כבר בראשית דרכם.

סטודנטים ובוגרים מדגישים כי תהליך ההכשרה המעשית כולל מתן הערות ועצות מעשיות כיצד לשפר תסריטים ולהציג סיפור המסופר היטב מבלי לוותר על אמירה ייחודית. השילוב בין הכשרה מעשית והכשרה עיונית מאתגר לעתים, אך תורם רבות להתפתחות המקצועית בהמשך הדרך. גולת הכותרת של הלימודים היא סרט הגמר של הסטודנטים, שבו באים לידי ביטוי כל המיומנויות והטכניקות המלוות את הקולנוענים בתהליכי עבודתם ויצירתם.

"אין זה נדיר," משתף אותנו סטודנט שזה עתה סיים את צילומי סרט הגמר שלו, "שבהפקות שלנו לוקחים חלק גם שחקנים מנוסים שמעשירים אותנו ותורמים לתהליך היצירה". סטודנט אחר מוסיף כי הופתע לטובה מהנכונות של שחקנים ידועים לקחת חלק בפרויקטים ומשיתופי הפעולה הפוריים שנוצרים.

יש לכם עניין בלימודי קולנוע? רוצים לימודים יצירתיים, מקדמים המאפשרים לכם להביע את עצמכם ולאחר מכן להשתלב בשוק העבודה בקלות? פנו למדרשה – פקולטה לאמנויות במכללה האקדמית בית ברל. כאן תוכלו ללמוד, להעמיק, ליצור ולרקום קשרים שיקלו עליהם בהמשך דרככם המקצועית והיצירתית.

מתעניינים בלימודי קולנוע ותעודת הוראה? לפרטים נוספים, היכנסו

* הכתבה נכתבה במסגרת שיתוף פעולה של המכללה האקדמית בית ברל ואתר וואלה.

עוגיות

אתר זה משתמש בעוגיות כדי לשפר את הפונקציונליות של האתר, לספק לך חוויית גלישה טובה יותר ולאפשר לשותפים שלנו לפרסם לך.

מידע המפרט על השימוש בעוגיות באתר זה וכיצד ניתן לדחות אותם, ניתן לצפות במדיניות העוגיות שלנו.

על ידי שימוש באתר זה או לחיצה על "אני מסכים", אתה מסכים לשימוש בעוגיות.