תכנית מעוף יצאה לדרך

תכנית "מעוף" יצאה לדרך בתחילת שנת הלימודים תשפ"א על ספסלי הזום.

תהליך גיבושה של תכנית מעוף החל כבר בקיץ, עם חברי ועדת ההיגוי: ד"ר אריאל שריד (יו"ר הוועדה), ד"ר נורית כהן-עברון, ד"ר מרואה סרסור, ד"ר אלון פאוקר וד"ר רקפת ארליך-רון.

מחשבה ותכנון רבים הוקדשו יחדיו בכדי לרקום תכנית שיהיו בה איזון בין למידה, חוויה אישית וקבוצתית, התנסות סדנאית, מפגש עם יזמים מעוררי השראה ושילוב הכשרת הסטודנטים להובלת יוזמות חברתיות.
זו הזדמנות מצוינת להודות לחברים בליווי והחשיבה המשותפת!

קבוצת הסטודנטים כוללת 30 סטודנטים מכלל יחידות המכללה: הפקולטה לחינוך, המכון האקדמי הערבי, המדרשה לאמנות ומרכז בובר לחינוך דיאלוגי.
הקבוצה הינה קבוצה רב-תרבותית ובה מפגש בין סטודנטים מקבוצות שונות בחברה.
השבועות הראשונים הוקדשו לתהליכי היכרות בין-אישית, תוך מפגש עם עולם המושגים התיאורטיים של רב-תרבותיות והקשרים שלהם לשדה החינוך והשינוי החברתי.
התחלנו את דרכנו עם בירור אישי-משפחתי תרבותי לגבי המקום שכל אחד הגיע ממנו ולאחר כשכל אחד יצר סרטון אישי במרחב משותף ברשת. צפינו כולנו בסרטונים האחד של השני ובחרנו את הסיפורים שאנחנו מרגישים שדומים, נוגעים או מסקרנים אותנו.

בחדרי הזום, שיתפו החברים במפגש שלהם עם עצמם וזה עם זה דרך הסרטונים וחיברנו בין האישי לקולקטיבי.
עלה כי חומרים רבים בחיינו הם דומים: סיפורים על קשרים בין בני משפחה, התמודדות של נשים עם חתירה לעצמאות, חוויות של מלחמה, זיכרונות שואה, הגירה וחיי קיבוץ וכן, גם האוכל עלה כמרכיב מרכזי – זה המקומי וזה שהגיע מרחבי התפוצות השונות, עלו גם ניחוחות המתח בין מסורת למודרנה ("סבתא אהבה לבשל ואני לא", "סבתא בגילי הייתה אמא לשניים").

בלט הרצון שלנו לשמר ולהחזיק במאפיינים הייחודיים ההיסטוריים לצד הרצון להתפתח ולהגדיר את עצמנו מחדש.
במפגש הזה קשרים החלו נרקמים. היה זה מפגש אנושי ואישי. מתוך המקום האישי של יצירת הקשר ובניית האמון נפסע יחד אל הצעד הבא שלנו ונקיים שני מפגשים העוסקים ביזמות בשיתוף מרכז קשת.
בחשיבה משותפת עם עמית לרנר מ"קשת" גובשה התכנית "עושים קמפוס חברתי".
לאור מגבלות הריחוק החברתי, דייקנו את הפרויקט מחדש לפני תחילת הסמסטר בהתאם לנסיבות והוא ייקרא "מעגלי סולידריות" ואותו ניתן יהיה לקיים גם בצורה וירטואלית.
הפרויקט יחל בחוויה של הסטודנטים והתנסות בהעברת ההדרכה זה על זה, לפני יישומו בהמשך על ידם עם קבוצות תלמידים.

בהצלחה!

עוגיות

אתר זה משתמש בעוגיות כדי לשפר את הפונקציונליות של האתר, לספק לך חוויית גלישה טובה יותר ולאפשר לשותפים שלנו לפרסם לך.

מידע המפרט על השימוש בעוגיות באתר זה וכיצד ניתן לדחות אותם, ניתן לצפות במדיניות העוגיות שלנו.

על ידי שימוש באתר זה או לחיצה על "אני מסכים", אתה מסכים לשימוש בעוגיות.