"אות מגן הדמוקרטיה והחיים המשותפים" לשנת תשע"ט

"האלימות היא כרסום יסוד הדמוקרטיה" {מתוך הנאום האחרון של יצחק רבין}. ציון יום השנה ה-23 להירצחו של יצחק רבין במכללה האקדמית בית ברל.

יום השנה ה-23 להירצחו של ראש הממשלה יצחק רבין, צוין במכללה האקדמית בית ברל בחלוקת "אות מגן הדמוקרטיה והחיים המשותפים" לשנת תשע"ט. חינוך לדמוקרטיה הוא החיבור הטבעי ביותר לציון יום זה, וזאת על מנת שנוכל לחנך את דור העתיד שלנו לסובלנות וסבלנות כלפי האחר.
במסגרת הפעילות של "המרכז לחיים משותפים" אשר פועל במכללה האקדמית בית ברל, מתקיימים במהלך השנה פרויקטים שונים לקידום ערכי הדמוקרטיה וחינוך לדמוקרטיה. מטרת המרכז לחיים משותפים לחנך לאזרחות משותפת ושוויונית, לחזק את הדמוקרטיה הישראלית, לחנך לסובלנות ולהכרה הדדית בין אזרחים ממגזרים שונים. הסטודנטים במכללה, אשר יתפסו עמדות מפתח בשדה החינוך יהוו סוכני שינוי בחינוך לאזרחות פעילה, שוויונית ומכבדת. הדרך החינוכית שאומצה על ידי המרכז לקידום חיים משותפים היא דרך חינוך הוליסטית. הסטודנטים לומדים על אזרחות משותפת בחברה דמוקרטית מרובת תרבויות, חווים תכנית לימודים רב-תרבותית ומגוונת ולומדים בקמפוס רב-תרבותי המהווה מודל לחיים משותפים בין יהודים וערבים, בין חילונים וחרדים.

במסגרת ציון יום השנה ה-23, הוחלט לציין לשבח סטודנטים במכללה שלוקחים חלק משמעותי בקידום הדמוקרטיה בשיתוף המרכז לחיים משותפים הפועל במכללה. ואלה הם הסטודנטים הזוכים בכתיבת עבודת מחקר או בהובלת פרויקט חינוכי המקדמים חיים משותפים:

עבודה סמינריונית

  • ​נופר נוריאני – כתבה עבודה סמינריונית על יחסי יהודים-ערבים ביפו: השתקפותם בסרטי קולנוע ישראלים מ-1948 ועד היום. מנחה: פרופ' עודד פוצ'טר.
  • אדווה מיוחס – כתבה עבודה סמינריונית על נשים ערביות אקטיביסטיות ביפו. מנחה: פרופ' עודד פוצ'טר. על העבודה

 

פרויקט חינוכי-חברתי

  • ​אסתר דנקו – מולו עלם (עולם ומלואו) נושא הפרויקט היה יהדות אתיופיה, ומטרת הפרויקט במכללה שנושאת את דגל הרב-תרבותיות הוא הנכחת תרבותה של יהדות אתיופיה ולאפשר היכרות מעמיקה עם ההיסטוריה והתרבות העשירה. מנחה: עדי שוח. על הפרויקט
  • נידאא חרזאללה, איל רוזנבלט, פידאא עבד אלחמיד, עוזי סגיר וכרים פואז – פיתחו משחק בנושא דו-קיום. הרקע למשחק הוא טיול שנתי של שני בתי ספר, יהודי וערבי, שהמורים חברו יחדיו כדי להפוך אותו לחוויה ייחודית, בסגנון משחק הישרדות. בטיול המתוכנן ב"שביל ישראל" ממצד תמר ועד לערד, על התלמידים משני בתי הספר לשתף פעולה במענה על שאלות מתחום הדו-קיום והרב-תרבותיות בישראל, כאמצעי לשרוד את המסלול המאתגר. מנחה: ד"ר טלי היוש. על הפרויקט 

 

עבודת גמר לתואר שני

  • ​סנאא גנאיים כתבה עבודת גמר לתואר שני בנושא פיתוח יחידת לימוד דו-לשונית בנושא המצולעים לכיתה א' דרך חקר. מנחה: ד"ר וורוד ג'יוסי. על העבודה
עוגיות

אתר זה משתמש בעוגיות כדי לשפר את הפונקציונליות של האתר, לספק לך חוויית גלישה טובה יותר ולאפשר לשותפים שלנו לפרסם לך.

מידע המפרט על השימוש בעוגיות באתר זה וכיצד ניתן לדחות אותם, ניתן לצפות במדיניות העוגיות שלנו.

על ידי שימוש באתר זה או לחיצה על "אני מסכים", אתה מסכים לשימוש בעוגיות.