שיתופי פעולה עם כוחות הביטחון

סדנה לקצינות חינוך - קורס מ"פ

בחודש יולי 2022 הגיעו אלינו קצינות מחיל חינוך שנמצאות בקורס מ״פים שבסופו כל אחת תשובץ בבסיסי חיל חינוך השונים. היום כולו הוקדש למנהיגות מזוויות שונות על ידי הרצאות שונות ומגוונות. ההרצאות שהתקיימו:

  • ארז ירושלמי שהעביר סדנה על ״חכמה על זמנית״ – אילו כלים אפשר לקחת ממנהיגים גדולים בהיסטוריה.
  • הגב' מיכל קפלן רוקמן – נשיאת בית המשפט לנוער שהסבירה על הקשר והחשיבות של הצבא על דור ההמשך וכיצד פעילות בית המשפט משפיעה על קבלת הנערים לבסיסים השונים ומה החשיבות של המפקדים בחייהם.
  • יעקב הכט שהציג להם את ״המסע מפירמידה לרשת״.
  • עמית אשכנזי, מנהל פרויקטים במרכז לחדשנות העביר להם סדנת SIT ככלי לשבירת קיבעונות מחשבתיים במנהיגות.

סדנה לחניכות חינוך טכנולוגיות

חיל החינוך בצה"ל מכשיר משקיות הו"ד שתפקידן ללכת לבסיסים השונים ולהעביר הדרכות בהתאם למקומות אליהם הן מגיעות. בתוך קורס זה ישנו קורס חדש שתפקידו לפתור בעיה קיימת במערכת החינוך. תפקידן, להנגיש את מקצועות הסייבר לפריפריה. מערכת החינוך בשילוב צה"ל הגיעו להבנה כי אין הרבה מתגייסים מהפריפריה ליחידות הסייבר, 8200 וכדומה. על כן, משקיות הו"ד ייכנסו לבתי הספר השונים בפריפריה ויילמדו מקצועות סייבר בחטיבות הביניים. המרכז לחדשנות במכללה האקדמית בית ברל לקח חלק מימי הסיכום של הקורס ולימד כיצד ניתן להעביר שיעורים בצורות חדשניות, איך אפשר לחשוב בצורה חדשנית, וכיצד ניתן לאלתר ולדבוק במצפן הערכי.

במסגרת הסדנה התקיימו ההרצאות הבאות: SIT על ידי עמית אשכנזי, אורטל רייסמן – בעלים של עסק למידה אונליין של הכנת מבחני לשכה, שהעבירה הרצאה מעוררת השראה בתחומי הלמידה, דניאל קובלר- ראש המרכז שלימד על יזמות, חדשנות, טכנולוגיה, מהות וכיצד ללמוד בצורה עצמאית נושאים מסקרנים, וגם פרופ' יולי תמיר – נשיאת המכללה הגיעה ואמרה מספר מילים על חשיבותן בתפקיד.

עוגיות

אתר זה משתמש בעוגיות כדי לשפר את הפונקציונליות של האתר, לספק לך חוויית גלישה טובה יותר ולאפשר לשותפים שלנו לפרסם לך.

מידע המפרט על השימוש בעוגיות באתר זה וכיצד ניתן לדחות אותם, ניתן לצפות במדיניות העוגיות שלנו.

על ידי שימוש באתר זה או לחיצה על "אני מסכים", אתה מסכים לשימוש בעוגיות.