כניסה

המחלקה לטיפול באמנות


ECARTEראשת המחלקה לטיפול באמנות: ד"ר אופירה הוניג
ראשת המסלול לתואר שני בטיפול באמצעות אמנות חזותית M.A.A.T: ד"ר אופירה הוניג
ראש המסלול לתואר שני בטיפול באמצעות אמנות חזותית M.A.A.T למטפלים מנוסים: ד"ר גל אברמובסקי
מנהלת הכשרה מעשית ומרכזת פרקטיקום: נטע נאור קמחי
אוצרי תהליכי אוֹצְרוּתְרַפְּיָה שנה ג': ד"ר אופירה הוניג, ד"ר מיכה קטן, רונית ביתן-שליו, איה פלדמן, שלומית רינת
קשרי מדע: ד"ר אופירה הוניג וד"ר נטע רם ולסוב
מעבדת מחקר: "חומרי אמנות וחומרי נפש": 
ראשת המעבדה: ד"ר אופירה הוניג
אתיקה: ד"ר נטע רם ולסוב

במחלקה לטיפול באמנות במכללה האקדמית בית ברל אנו מקיימים שני מסלולי לימודים לתואר שני (M.A.A.T): מסלול לתואר שני (M.A.A.T) ומסלול תואר שני למטפלים מנוסים (M.A.A.T), תכנית לפסיכותרפיה אנאליטית באמצעות אמנות/תיאטרון פלייבק ובנוסף, אנו מקיימים תכניות הכשרה מתקדמות במגוון מסלולים. הלימודים משלבים תיאוריה ופרקטיקה וכוללים תהליך למידה יצירתי, התנסותי, דינמי וטרנספורמטיבי. בתהליך זה הסטודנטים עוברים מסע התפתחות אישי ומקצועי המלווה בהדרכה אישית וקבוצתית המכשיר אותם לעבודה עם אוכלוסיות מגוונות במערכות הבריאות, החינוך והרווחה. 

אנו מטפחים בסטודנטים את הזהויות השונות: המטפל באמנות, החוקר והאמן, תוך תנועה במרחבים הפוטנציאלים השונים של חומרי היצירה ומרחבי הסטודיו. הלימודים מתבססים על ידע תיאורטי בפסיכותרפיה פסיכודינמית, דרך תפיסות הומניסטיות, גישות טיפול קצר מועד וגישות בטיפול באמנות, בפרט הגישה הפנומנולוגית, כשהתיאוריות נלמדות בהתייחס לעבודה קלינית עם אוכלוסיות שונות. הלימודים כוללים התנסות מעשית מקיפה ומעמיקה המכשירה את המטפלים באמנות להיות קלינאים בעלי יכולת עבודה בשטח במוסדות שונים, כשהם שואפים להתפתחות מתמדת במסעם המקצועי ובמפגש עם מטופליהם.

המחלקה חברה בקונסריום האירופאי ECArTE של המוסדות המוכרים להכשרת מטפלים באמנות. תעודות המאסטר של המחלקה ותעודת הפסיכותרפיה קבוצתית אנאליטית של המחלקה מוכרות למי שמעוניין גם לעבוד במקצוע במדינות אירופה השונות.


 קורסים ותכניות

 במחלקה לטיפול באמנות

 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
9121*